Субота, 24.02.2018, 14:49
«  Лютий 2017  »

Головна » 2017 » Лютий » 22 » Безпека дітей в Internet. Поради батькам
Безпека дітей в Internet. Поради батькам

1.   Разом з дітьми розробіть правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час роботи в Інтернеті і сайти, до яких вони збираються заходити.

2.   Знайдіть час для відвідування сайтів разом з дітьми та заохочуйте їх ділитися з вами знаннями, отриманими в Інтернеті.

3.   Якщо діти спілкуються в чатах, використовують програми миттєвого обміну повідомленнями, грають або займаються чимось іншим, що вимагає реєстраційного імені, допоможіть дитині його вибрати і переконайтеся, що воно не містить ніякої особистої інформації.

4.   Наполягайте на тому, щоб діти ніколи не видавали своєї адреси, номера телефону або іншої особистої інформації. Наприклад, місце навчання або улюблені місця для прогулянки.

5.   Навчайте дітей не розміщувати свої чи сімейні фотографії.

6.   Поясніть, що давати свої паролі не можна нікому, крім батьків, навіть найближчим друзям.

7.   Поясніть, що не потрібно відповідати на невиховані й грубі листи. Якщо отримали такі листи, то потрібно сповістити про це батьків чи вчителів.

8.   Скажіть дітям, що їм не слід зустрічатися з людьми, яких вони знають тільки з Інтернету. Поясніть, що ці люди можуть виявитися зовсім не тими, за кого себе видають. Якщо ж це необхідно, то спочатку треба спитати дозволу батьків. Зустріч у громадському місці та й у присутності батьків.

9.   Скажіть дітям, що не все, що вони читають або бачать в Інтернеті, - правда. Привчіть їх запитувати вас, якщо вони не впевнені.

10.                       Навчіть дітей поважати інших в Інтернеті. Переконайтеся, що вони знають про те, що правила етикету діють скрізь – навіть у віртуальному світі.

11.                       Наполягайте, щоб діти не завантажували музику, комп'ютерні ігри та інші програми без вашого дозволу.

12.                       Поясніть, наскільки небезпечно для комп’ютера переходити на посилання, адреси яких вам невідомі.

13.                       Довіра в родині. На жаль, в багатьох родинах довірливі відносини втрачені, і батьки з дітьми живуть поруч, але не разом. Якщо такі проблеми є у Вас, прочитайте кілька простих рекомендацій, які допоможуть відновити довіру у Вашій родині:

-      Хоча б 15 хвилин в день спілкуйтеся з дитиною так, щоб ви дивилися один одному в очі. Але тільки не тоді, коли ви його лаєте! Контакт «очі в очі», повинен асоціюватися в дитини тільки з теплим, довірливим спілкуванням.

-      Починайте та закінчуйте день разом! Будіть дитину вранці, нехай вона бачить ваш гарний настрій. Намагайтеся, в міру її віку, вкладати її спати. Навіть діти 7 років люблять казку на ніч, а для більш дорослих дітей важлива щира бесіда.

14. Контролюйте діяльність дітей в Інтернеті за допомогою сучасних програм. Вони допоможуть відфільтрувати шкідливий вміст, з'ясувати, які сайти відвідує дитина і що вона на них робить.

Комп’ютерні програми для безпеки дітей в Інтернеті

В даний час існує багато спеціальних комп’ютерних програм для контролю за дітьми в Інтернет, у багатьох антивірусних програмах реалізований такий функціонал, який може допомогти убезпечити вашу дитину від багатьох загроз. Ви можете вибрати рішення, зручне саме вам по набору можливих обмежень, гнучкості налаштування і т.п.

Для безпеки дітей в Інтернеті за допомогою комп’ютерних програм можна:
•    Фільтрувати небажаний веб-контент (ресурси еротичного, екстремістського змісту і ресурси, що пропагують насильство);
•    Є функція "безпечного пошуку” в більшості популярних пошукових системах.
•    Можливість блокувати доступ дитини до конкретних веб-сайтів.
•    Можливість блокувати доступ дитини до груп для дорослих у соціальних мережах.

•   Можливість відстежувати листування дитини в соціальних мережах і IM-чатах (IM-чати – це служби миттєвих повідомлень (Instant Messaging Service, IMS) і програми-клієнти (Instant Messenger, IM) для обміну повідомленнями в реальному часі через Інтернет обмежувати спілкування з підозрілими кореспондентами).

•    Можливість встановити заборону на пересилку будь-яких персональних даних в соціальних мережах і IM-чатах.

В Інтернеті дійсно можна зустріти багато суб'єктів з недобрими намірами, але це не є приводом для того, щоб відмовитися від користування цією мережею.

Дотримуйтесь цих простих правил, і ви будете впевнені, що жодна людина з нечесними намірами не отримає доступу до вашої персональної інформації.

Переглядів: 83 | Додав: Viktoria | Рейтинг: 0.0/0